Mowa kryształów – jak interpretować ich naturalne cechy?

Pozory. To, co jest widoczne na zewnątrz, powierzchowne. To na podstawie pozorów tworzymy mylne wyobrażenia, uogólniamy. To jedynie Z POZORU znamy naszą planetę, gdyż nadal istnieją na jej powierzchni niezbadane obszary takie jak Grenlandia, Północne Andy w Kolumbii, Amazonia, Kamczatka, Antarktyka, dna oceanów na czele z Rowem Mariańskim (ciekawostką jest, iż jego głębiny zwiedziły do tej pory jedynie trzy osoby, które potwierdziły, iż na głębokości 11 tys. metrów istnieje życie). To jedynie Z POZORU znamy siebie samych. Bo co wiemy pewnego na temat ludzkiej Świadomości? Bez zaawansowanej techniki nawet nie uchwycimy jej istoty, nie wspominając o jej badaniu. Pozorami można karmić się całe życie, ślizgając się przez kolejne dni jak łyżwiarz po zamarzniętym jeziorze. Warto jednak czasem się zatrzymać, wyciąć przerębel i zajrzeć w głębię pozornie błahych zdarzeń, gdyż Z POZORU nieistotna życiowa sytuacja, może być w istocie jedną z tych najważniejszych lekcji. To dzięki zaglądaniu pod powierzchnię odkryłam trzy reguły obfitości, które pomagają mi przetrwać w kryzysowych sytuacjach:

  1. NIEPOWODZENIE TO PRÓBA GENERALNA PRZED SUKCESEM
  2. UMYSŁ JAK PUSTE NACZYNIE
  3. TAK! – DLA TRUDNYCH LEKCJI, LECZ PO STOKROĆ WIĘKSZE TAK! – DLA OBFITOŚCI I DOSTATKU

Z pozoru to błahe motywacyjne slogany… z pozoru.

Proponuję ćwiczenie: pomedytuj z każdym z tych trzech zdań. Co one dla Ciebie oznaczają? Czy warto pamiętać o nich w sytuacjach kryzysowych?

Kontynuując serię wpisów poświęconych pracy z kryształami, dziś opowiem o tym, w jaki sposób najpełniej korzystać z ich mocy, biorąc pod uwagę ich naturalne kształty. Opisuję kryształy ze zdjęcia w kolejności – od góry, od lewej do prawej.  

GENERATORY  – kryształy przekazu, wyglądają jak magiczne różdżki, a przynajmniej jak magiczne kryształowe czubki takich różdżek. Mają sześć równo rozmieszczonych ścian, które zbiegają się w ostre, nieuszkodzone zakończenie. Ich symetryczna formacja sprawia, że w naturalny sposób przypominają o mądrości, skupieniu i magicznej mocy natury. Mogą pomóc Ci w ukierunkowaniu energii tak, abyś mógł jak najszybciej wcielać swoje pomysły w życie. Skorzystaj z nich, jeśli chcesz w swoim życiu wygenerować zmianę.

KRYSZTAŁY O OBUSTRONNYM ZAKOŃCZENIU  mają naturalnie wykształcone ścianki na obu końcach, ponieważ wzrastają nie w skale, lecz w glinie albo w pęcherzykach gazu. Ich obustronne zakończenie pozwala na przepływ energii w obu kierunkach. Stanowią dobry wybór, gdy chcesz dzielić się energią z druga osobą. Symbolizują równowagę pomiędzy dwojgiem ludzi, ciałem i duchem oraz pomiędzy umysłem świadomym i nieświadomym.

SKUPIENIA RODZINNE to kryształy, wśród których można wyróżnić jednego lub dwoje „rodziców” otoczonych przez gromadkę małych „dzieci”. Jak się domyślasz, skupienia rodzinne reprezentują sprawy związane z rodziną, takie jak ochrona, opieka. Szczególnie dobrze się nimi otaczać, gdy należysz do pokolenia pośredniego, a więc jesteś osobą jednocześnie dbającą o dzieci i o rodziców.

KRYSZTAŁY OKNA mają dodatkową płaszczyznę w kształcie diamentu, umieszczoną przy zakończeniu. Jest ona na tyle duża, że można ją uznać za siódmą ściankę( większość kryształów ma przy zakończeniach sześć ścianek). Reprezentują one widok na Duszę lub świat duchowy.

KRYSZTAŁY KLUCZE charakteryzują się wyraźnym wcięciem o kształcie trójkąta lub sześciokąta, które zwęża się, wchodząc do wnętrza kryształu – jak dziurka do klucza. Skorzystaj z nich jeśli chciałbyś poznać sekrety, odkryć ukryte informacje lub zrozumieć złudne koncepcje.

KRYSZTAŁY BLIŹNIĄT, zwane także bliźniaczymi, mają dwa wierzchołki i wspólną podstawę. Nie tylko wychodzą z jednego miejsca, ale w dodatku nie ma między nimi granicy. Wzrastały ramię w ramię tak długo, że ich połączenie jest jednolite. Kryształy bliźniąt reprezentują zjednoczenie oraz partnerstwo i relacje intymne.

GEODY to puste w środku, okrągłe kamienie, wyłożone od wewnątrz kryształami. Większość z nich zawiera kwarc, ametyst, cytryn lub kalcyt. Skup się na geodach, gdy pragniesz wejrzeć w swoje wewnętrzne piękno lub ukryty talent albo gdy chcesz zwizualizować ludzką Duszę.

KRYSZTAŁY POMOSTOWE, zwane przebijającymi, to niewielkie kryształy przechodzące przez większe. Są to swoiste pomosty pomiędzy różnymi światami lub pomiędzy Tobą, a innymi ludźmi.

KRYSZTAŁY IZYDY na swoim wierzchołku mają ściankę o pięciu bokach. Dolne krawędzie pięciokąta, biegnące ku górze i na zewnątrz, reprezentują sięganie w stronę świata. Górne krawędzie schodzą się ku sobie, symbolizując skupienie duchowe. Nazwę zawdzięczają egipskiej bogini Izydzie, która niestrudzenie pracowała, aby połączyć szczątki swego męża Ozyrysa w jedno i przywrócić go do życia po tym, jak został zamordowany, a jego ciało poćwiartowano. Są szczególnie przydatne, kiedy masz do czynienia ze sprawami dotyczącymi wierności lub żałobą. Po śmierci Ozyrysa Izyda w sposób magiczny poczęła jego dziecko. Jej kryształy reprezentują więc także płodność, twórczość i macierzyństwo. Nie są jednak przeznaczone wyłącznie dla kobiet. Jeśli jesteś mężczyzną i zastanawiasz się, czego pragną kobiety, ten kryształ jest dla Ciebie, ułatwia bowiem ich zrozumienie.

KRYSZTAŁY ZJAWY na pewnym etapie swojego cyklu rozwojowego kryształy te przestały rosnąć. Później znowu zaczęły. Na zahamowanie ich wzrostu są jednak dowody. Nadal widać uwięziony w ich wnętrzu zarys dawnych kształtów. Przypominający zjawę cień powstaje w czasie wzrastania kryształu w wyniku dostania się do jego wnętrza ciał obcych lub zanieczyszczeń. Kiedy patrzysz na kryształ zjawę, możesz dostrzec widmo jednego z Twoich przeszłych żyć albo wspomnienie długotrwałej relacji, która pozostawiła w Twojej Duszy ślad. Niewykluczone, że przypomni Ci on o rolach, które odgrywałeś w życiu, lub o tym, jak ewoluowałeś  z biegiem czasu i zmianą miejsc. Kamienie te wskazują także, iż być może już nadszedł czas, aby po okresie odpoczynku i refleksji znowu zacząć się rozwijać.

SKUPISKA to grupy kryształów, które powstawały razem, w tych samych warunkach, przybierając kształt miniaturowych łańcuchów górskich. Symbolizują wspólnotę. Skorzystaj z nich, jeśli masz do czynienia z zagadnieniami współpracy w grupie, harmonii, jedności oraz przyjaźni. Mogą być także używane do oczyszczania innych, mniejszych kryształów. Po prostu postaw mniejszy kryształ na wierzchołku skupiska.

KRYSZTAŁY PĄKLE są pokryte całkowicie lub częściowo delikatnymi, mniejszymi kryształkami. Przypominają tym pąkle – skorupiaki przyklejone do kadłuba statku. Dobrze sprawdzają się w sprawach rodzinnych, grupowych i dotyczących społeczności, zwłaszcza jeśli zależy Ci na współpracy i zaufaniu.

KRYSZTAŁY ZBIERACZE DANYCH mają na powierzchni małe trójkątne znaki. Niektóre z nich są wypukłe, inne wyglądają jak wyryte. Być może trudno będzie je dostrzec, dlatego lepiej ich szukać przy jasnym świetle. Każdy ze znaków wiąże się z konkretną lekcją dla osoby, która taki kryształ posiada. Przekazy dotyczące tych kamieni mogą uchodzić za fantastyczne. Niektórzy wierzą, że zaprogramowali je przedstawiciele starożytnych cywilizacji, aby przechowywały ważne informacje dla przyszłych pokoleń. Mogą pomóc osobom, które poszukują pradawnych sekretów i wiedzy.

KRYSZTAŁY KANAŁOWE (CHANNELINGOWE) to kryształy czystego kwarcu, które zazwyczaj mają przynajmniej jedną dużą siedmioboczną ściankę po jednej stronie wierzchołka oraz trójkątną ściankę po jego drugiej stronie. Czasami są to zwykłe kawałki czystego kwarcu, owinięte miedzianym drutem. Stanowią dobre narzędzie medytacji, a wiele osób uważa, że pomagają w skanalizowaniu wiedzy i oświecenia, płynących od przewodników duchowych, aniołów oraz wyższych poziomów własnej Świadomości (channeling). Kiedy pracujesz z takim kryształem, postaraj się być otwarty na „płynące znikąd” wglądy i inspiracje.

KRYSZTAŁY Z INKLUZJAMI zawierają cząstki ciał obcych, pyłu, kurzu, innych minerałów albo mają kieszenie wypełnione wodą lub ropą naftową. Inkluzje dodają im siły, unikaj tylko takich z martwymi owadami.

Z POZORU kryształy to kawałki nieożywionej materii, kamienie. Jednak zawierają w sobie, jak twierdził Nikola Tesla, tajemnicę życia, której jeszcze nie zrozumieliśmy. Kryształy stanowią ważny element wielu kultur. To atrybuty władzy, potęgi, energii. To właśnie w kryształach według licznych bajek, legend, powieści i filmów ukryte jest źródło potężnej mocy. Według mnie to istoty stworzone do pracy z energią myśli – wzmacniają ją i transformują. Dlatego być może czasem warto spojrzeć głębiej, zdjąć woal powierzchowności i pozorów. Bądź czujny, wyłapuj to, co ukryte, a zdobyta w ten sposób wiedza i umiejętności Cię zadziwią …

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *