Perspektywa dziecka – droga na skróty do Nowej Rzeczywistości

Człowiek jest tym, za co siebie uważa. Ludzkie ciało przypomina instrument muzyczny, nieustannie pobudzany przez transformującą rzeczywistość Świadomość. Każda istota generuje indywidualne wibracje, rezonują one z dźwiękami innych istot oraz otoczeniem, a całość tworzy nieskończenie piękne lub przerażająco mroczne symfonie makro i mikro Wszechświatów. Tajemnica kryje się w harmonii, a kluczem jest DOSTROJENIE. Świadomość każdego człowieka ma nieskończony potencjał, jego źródło nie kryje się jedynie w mózgu, każda komórka ciała fizycznego ma własną inteligencję. Świadomość nie istnieje też jedynie w ciele fizycznym, zawiera ją każde z naszych ciał subtelnych. Sztuka DOSTROJENIA to cel każdego z nas, a droga do niego wiedzie przez wiarę (niekoniecznie religię). O tym, jak potężna jest moc ludzkich przekonań, będziemy mogli zobaczyć już niedługo w najnowszym filmie M. Nighta Shyamalana pod tytułem Glass, który w styczniu 2019 roku pojawi się w kinach. Reżyser Szóstego Zmysłu nie używa swojego prawdziwego imienia, kiedy był nastolatkiem, zmienił je na Night (noc).

Tylko nocą starszyzna plemienna opowiadała dzieciom historie przy ognisku i tylko nocą można dostrzec cały Wszechświat. 

Glass to kontynuacja głośnych thrillerów Split z 2016 i Niezniszczalny z 2000 roku. Mroczny Split to opowieść o tym, jak niebezpieczna może być Świadomość wypaczona niewiarygodną traumą z wczesnego dzieciństwa. Fabuła filmu w ciekawy sposób łączy się z tym, co opowiadał na swój temat tragicznie zmarły Max Spiers, ofiara okrutnych procederów zamieniających straumatyzowane dzieci w maszyny do zabijania. Ale odblokowane potencjały mogą stać się również źródłem siły, którą wykorzystamy dla dobra innych (Niezniszczalny). Dualność tego wymiaru sprawia, że każdy ma wybór: osiągnąć status superbohatera lub jego antagonisty. Ludzka Świadomość nie tylko może zmieniać fizycznie ciała, siła naszych przekonań i myśli wpływa również na prawdopodobieństwo wydarzeń – mówimy wtedy o tym, że tworzymy własną rzeczywistość. Proces polega na tym, że rezonujemy z podobnymi nam ludźmi i wydarzeniami. Myślę, że to, co nas spotyka jest dobrym wskaźnikiem tego, co kryje się w naszej Świadomości (oczywiście nie uwzględniam tu obciążeń karmicznych indywidualnych lub rodowych). Obecnie żyjemy bowiem w specyficznym czasie, w którym dominują energie natychmiastowego zwrotu tego, co siejemy. To zapowiedź Nowej Rzeczywistości, w którą każdy wejdzie indywidualnie, zgodnie z poziomem własnych wibracji. Jedni nie będą w stanie przekroczyć bariery wymiarów, ale są też tacy, którzy z powodzeniem już pożegnali starą przestrzeń. Zmiana rzeczywistości rozpoczyna się od zmiany Świadomości, a ta zmienia się zależnie od obranej perspektywy. Dziś przybliżę Wam trzy najbardziej cenne, według mnie, cechy perspektywy dziecka – drogi na skróty do Nowej Rzeczywistości.

Mamo, czy dziś jest „jutro”?

Dzieci nie rodzą się z poczuciem czasu, uczą się go od nas. Maluchy chcą otrzymywać natychmiast, żyją chwilą, koncentrują całą uwagę w jednym miejscu. Myślę, że w tym tkwi źródło beztroski i spontanicznej radości. Nie przenoś uwagi do przeszłości, nie żyj tym, co być może się wydarzy, bądź w chwili obecnej. DOŚWIADCZAJ.

Cesarz jest nagi

O zwierzętach i małych dzieciach mówi się, że nie lubią ludzi fałszywych. Coś w tym jest, każdy świeży rodzic czy właściciel czworonogów zauważył, że z niewyjaśnionych przyczyn dzieci i zwierzęta boją się lub reagują agresywnie na niektórych ludzi. Dzieje się tak dlatego, że potrafią one dostrzec wewnętrzne sprzeczności i zakłamanie, nawet to, które zepchnięto do podświadomości.  Nie bój się żyć w prawdzie, nawet na przekór innym. Stań przed sobą nagusieńki i zadaj sobie jedno z najważniejszych pytań: Kim jestem?

Perspektywa bezwarunkowej miłości

Co stanowi esencję perspektywy małego dziecka? Czym ona się różni od perspektywy przeciętnego dorosłego? Głównie brakiem programów, a zwłaszcza oceniania. Dziecko nie dzieli ludzi na lepszych i gorszych, tu nie rozpoczęło się jeszcze wartościowanie na podstawie pieniędzy, statusu społecznego, wyglądu czy materii. Dziecko uczy się reagowania na podstawie tego, co zaobserwuje u osób z najbliższego otoczenia. Jak wygląda bezwarunkowa miłość? Zobaczcie sami.


Patrz na innych oczami dziecka. Dostrzeż w sercach innych, a co najważniejsze we własnym, istotę JAM JEST, która jest czystym Światłem.

Perspektywa dziecka nie czyni z nas ludzi naiwnych, raczej pozwala przejść przez trudne lekcje z ufnością i nadzieją. W końcu wszyscy jesteśmy dziećmi jednej mamy – Ziemi. Życzę Wam, byśmy wspólnie wkroczyli w Nową Rzeczywistość Złotego Wieku, a każdy dzień 2019 roku celebrowali  zanurzeni w wibracji bezwarunkowej miłości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *