Ukryta moc kolorów: CZERWONY (jaspis, rubin)

Głupiec nie widzi tego samego drzewa, co mędrzec.

William Blake

Język Wszechświata to język wibracji i ich częstotliwości. Wszystko, co Cię otacza to energia, mam na myśli wszystko to, co możesz zobaczyć oraz to, czego ułomne oko ludzkie nie jest w stanie dostrzec. Energia nieustannie się porusza, ja nazywam to Śpiewem Wszechświata. Aby usłyszeć Śpiew Wszechświata, trzeba odblokować w swoim ciele wrażliwość na różnice w częstotliwościach drgań energii, niektórzy nazywają to JASNOWIDZENIEM, JASNOSŁYSZENIEM LUB JASNOCZUCIEM. Potencjały, które obecnie czynią z Ciebie lokalnego dziwaka, w dawnych, zapomnianych czasach były znakiem rozpoznawczym kapłanów i władców. Czyniły z nich tych, którzy wiedzą; którzy mają moc. Bo, gdy rozumiesz Język Wszechświata, jesteś w stanie korzystać i przekształcać jego energię dla własnych celów. Odkąd pamiętam, czułam niewyjaśnioną więź z kryształami. Jedno z najbardziej przełomowych odkryć w moim życiu miało miejsce, gdy zrozumiałam jak właściwości kryształów współgrają z ich kolorem. Kolejny punkt zwrotny w postrzeganiu rzeczywistości nastąpił w momencie, gdy odblokowałam swój potencjał widzenia energii, zobaczyłam wtedy ludzi jako mieniące się tęczowym światłem sylwetki. Zrozumiałam wówczas, że kolor to jeden z kluczy do języka Duszy.

KOLOR TO ŚWIATŁO, a dokładniej jego odbijane fale. Najdłuższy zakres fali ma czerwień (niskie wibracje)najkrótszy fiolet (wysokie wibracje). Każdy z kolorów tęczy odpowiada części zakresu fali światła, który ludzkie oko jest w stanie zobaczyć (nie widzimy podczerwieni i ultrafioletu). Barwy w postaci fal światła docierają do przysadki mózgowej, gruczołu odpowiedzialnego za kluczowe dla Twojego życia kwestie, takie jak: wzrost, sen, ciepłota ciała, pociąg seksualny i tempo trawienia. Dodatkowo każda barwa emituje inną częstotliwość drgań, podobnie jak komórki ludzkiego ciała. Pewne kolory wpływają na określone części ciała. Gdy jesteśmy zdrowi ich częstotliwość jest stała, gdy chorujemy – ulega zakłóceniom i dopiero odpowiednie kolory lub dźwięki pomagają przywrócić je do równowagi. Wiedzieli o tym starożytni Egipcjanie, którzy leczyli kolorami w świątyniach w Luksorze i Heliopolis.

Terapia kolorem obejmuje:

  1. naświetlanie;
  2. jedzenie potraw o konkretnym zabarwieniu;
  3. pracę z kryształami o danej barwie;
  4. noszenie określonych ubrań i dodatków;
  5. przebywanie w kolorowych wnętrzach (dobór kolorów ścian, tapet, mebli).

Możesz pracować z danym kolorem intensywnie, stosując wszystkie pięć metod jednocześnie. Ale możesz też skupić się na jednym punkcie. EFEKTY PRACY Z KOLORAMI SĄ INDYWIDUALNE DLA KAŻDEGO CZŁOWIEKA. Proponuję założyć własny „ZESZYT KOLORÓW”, w którym możesz notować spostrzeżenia Twoich reakcji na różne barwy. Jak Twoje ciało reaguje na poszczególne kolory? Dlaczego ubrania w jednym kolorze nosisz chętnie, a w innym nie? Jakie mogą być tego przyczyny? Jakie emocje wzbudzają w Tobie poszczególne barwy? Itp.

Zacznę od koloru, który jest przypisany do czakry podstawy – CZERWONEGO. Czerwony wzmaga ruchliwość gałki ocznej, podnosi poziom adrenaliny, aktywizuje mózg i wprawia w lepszy nastrój. To kolor, który symbolizuje więź z matką, bezpieczeństwo, przetrwanie. Dodaje pewności siebie, siły, mocy, charyzmy. Pomaga w osiągnięciu wyznaczonych celów. Czerwony to kolor krwi, barwa życia. Wspiera organizm w leczeniu zaburzeń pracy gruczołów dokrewnych, zaburzeń krążenia krwi, żylaków, anemii, niepłodności. Pomaga przezwyciężyć przeziębienia, zapalenia oskrzeli, zapalenia płuc, astmę, gruźlicę. Wspomaga regenerację mięśni oraz wątroby. Przyspiesza trawienie. Ciemna strona koloru czerwonego to złość i agresja.

Do pracy z kolorem czerwonym wybrałam rubin (mniejszy kamień ze zdjęcia) oraz czerwony jaspis (większy kamień). Możesz jednak wybrać własne. Niżej przedstawiam właściwości ogólne kryształów o barwie czerwonej:

  • pełnią rolę ochronną,
  • wzmacniają ciało i siłę woli,
  • dodają odwagi i mocy,
  • uwalniają od gwałtownych emocji.

Jaspis

Nazywany przez amerykańskich Indian przywoływaczem deszczu. Cechuje go silne działanie ochronne, grawerowano na nim wizerunki lwów i łuczników, by chronił przed gorączką i działaniem trucizn. Uzdrawia i jednoczy wszystkie aspekty życia. Używany w podróżach szamańskich i świadomym śnieniu (ochrona i gruntowanie energii w ciele). Umieszczony pod poduszką, pomaga zapamiętać sny. Czyści aurę z negatywnej energii. Balansuje energię w fizycznym, emocjonalnym, mentalnym oraz duchowym aspekcie ciała. Przyspiesza rekonwalescencję oraz detoksykację krwi. Przyspiesza procesy myślowe, wzmacnia umiejętności organizacyjne. Stymuluje wyobraźnię, przemienia idee w działanie. Pomaga przetrwać długotrwały stres i przynosi spokój. Idealny dla osób mających skłonności do zamartwiania się i narzekania.

Rubin

Doskonały, by dodać energii oraz wigoru do życia. Balansuje i stymuluje czakry. Wzmacnia pasję do życia, ale nigdy w sposób destrukcyjny dla jego posiadacza. Potężna tarcza przeciw atakom energetycznym. Stymuluje szyszynkę, wzmacnia wizualizacje. To kamień obfitości i dostatku. Przyciąga inne kryształy do kolekcji. Pomaga odnieść sukces w biznesie i sprawach dotyczących pieniędzy (by wzmocnić to działanie, grawerowano na rubinach wizerunki smoków). Pomaga okiełznać złość i agresję. Zwiększa przyjemność płynącą z doznań seksualnych. Przynosi spokojny sen.

A jakie są Twoje odczucia związane z kolorem czerwonym? Może masz inny, ulubiony kamień w tym kolorze? Zapraszam do dyskusji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *