Osobista Siatka Kryształów – Jak przekształcić energię Wszechświata do uzdrawiania, ochrony i inspiracji?

Wiedza o kryształach pojawiła się u mnie wraz z pięknie ilustrowanym albumem Katarzyny Barczyńskiej Mandale Kryształowe. Katarzyna to przecudna istota, która moim zdaniem jest obecnie jedną z najlepszych nauczycielek wiedzy o kryształach w Polsce. Mam nadzieję, że poznam ją kiedyś osobiście. Na pierwszej stronie albumu znalazła się dedykacja: Dla Agaty z serdecznymi życzeniami Dobrego Życia na Ziemi wśród Istot Wszystkich Światów… Katarzyna Bratumiła Barczyńska Sucha Mała, 5.05.2018 r.

Wtedy ujrzałam kryształowy świat z zupełnie innej perspektywy, a kryształy na dobre zagościły w moim życiu. Kolejną ważną pozycją, jeśli chodzi o wiedzę o kryształach, są dla mnie trzy tomy The Crystal Bible Judy Hall – prawdziwa skarbnica informacji. Więc, jeśli chciałbyś dowiedzieć się, w jaki sposób można korzystać z dobroczynnych mocy kryształów, warto, moim zdaniem, zacząć od tych książek. Oczywiście polecam swój blog, tu również znajdziesz ciekawe informacje. Dziś opowiem o tym, jak przygotować własną kryształową kompozycję, która wzmocni Twoje pole energetyczne. A ponieważ dzisiaj nad ranem była pełnia i przez przypadek mam urlop, czemu nie wykorzystać czasu na ukierunkowanie energii Wszechświata do realizacji marzeń? Zaczynamy.

Określ swoje intencje

Zanim zaczniesz świadomie kreować własną rzeczywistość, warto zastanowić się, czego w głębi Duszy od życia oczekujesz. Znajdź chwilę i zadaj sobie pytanie: Co najbardziej mi doskwiera? Dokończ zdanie: JA JESTEM… Zanotuj spostrzeżenia na kartce. UWAGA! Jeśli będziesz kreował rzeczy materialne tylko po to, by siebie dowartościować lub komuś zaimponować, Twoje prośby najprawdopodobniej zostaną zignorowane. Oczywiście, nie oznacza to, że nie można prosić Energii Wszechświata o rzeczy materialne, po prostu, kluczową rolę odgrywają tu prawdziwe intencje, które wypływają z Twojego serca. Świata Energii nie oszukasz. W mojej kryształowej siatce, jak najbardziej, znalazły się życzenia dotyczące materii, ale też te dotyczące wymarzonej pracy i relacji osobistych.

Wybierz swoje kamienie

Przy pisaniu tego artykułu oraz tworząc własną kryształową siatkę inspirowałam się książką Kiery Fogg MOC KRYSZTAŁÓW. Tam znajdziesz znacznie więcej szczegółowych informacji i wskazówek odnośnie tego, które kryształy w najlepszy sposób zasilą Twoją siatkę, adekwatnie do intencji. Kiera wyróżnia sześć grup kryształów:

KRYSZTAŁY WZMACNIANIA – przydatne do podtrzymania dobrej passy, potęgowania sukcesu. Piryt, fluoryt, lazuryt.

KRYSZTAŁY OCHRONY – ochrona tego, co mamy. Czaroit, malachit, selenit.

KRYSZTAŁY ODGRADZANIA – zapobieganie nieszczęściom, ochrona przed tym, co negatywne. Amazonit, cyjanit, kamień księżycowy.

KRYSZTAŁY ODPYCHANIA – eliminowanie niechcianych sytuacji, przywracanie harmonii. Celestyn, aragonit, zoisyt.

KRYSZTAŁY POSZUKIWANIA – jeśli chcesz, aby w twoim życiu pojawiły się nowe sytuacje. Struktura molekularna Kryształów Poszukiwania ma kształt sześciokąta. Po jeszcze dokładniejszym rozbiciu heksagonalna struktura rozkłada się na trójkąty lub zaostrzone wzory przypominające strzały. Niczym strzała skierowana na cel, prowadzi nas w stronę, w którą chcemy zmierzać. Kryształ górski, kwarc różowy, cytryn, ametyst.

KRYSZTAŁY PRZYCIĄGANIA – to magnes dla naszych pragnień. Ich energia umożliwia uzyskanie wpływów, sławy, przyjaciół oraz obfitości. Struktura wewnętrzna Kryształów Przyciągania posiada tetragonalny układ zbudowany w oparciu o kształt czworokąta. Powinno używać się ich z innymi kamieniami. Jeśli wokół nich nie ma nic do przyciągnięcia, ich energia pozostanie uśpiona. Kwarc dymny, chalkopiryt, wezuwian, cyrkon.

Do swojej siatki wybrałam Kryształy Poszukiwania (6 bryłek naturalnego ametystu, 6 kryształów górskich) i Kryształ Przyciągania (1 potężny energetycznie kwarc dymny).

Wybierz odpowiedni kształt siatki

Wszechświat składa się z kształtów, które powtarzają się w wielu formacjach natury i które określa się mianem „świętej geometrii”. Siatki kryształów tworzy się na matrycy wzorów, aby wprowadzić do nich naturalny, boski porządek Wszechświata. Istnieje 12 podstawowych kształtów siatek: Ziarno Życia, Kwiat Życia, Pęcherz Ryby, Okrąg, Spirala, Trójkąt, Kwadrat, Krzyż, Gwiazda Dawida, Czakra Ashoka, Pierścienie Boromejskie, Triquetra. Ja zmówiłam drewnianą podkładkę z Kwiatem Życia. Ale możesz wydrukować wzór na kartce lub skorzystać z gotowych szablonów z książki. Tam znajdziesz też szczegółowy opis każdej siatki wraz z jej zastosowaniem.

Kwiat Życia

Składa się z 19 przeplatających się kół. Symbol ten uznaje się za obdarzony niezwykłą mocą i „dobry na wszystko”. Podobnie ja Ziarno Życia emanuje energią harmonii, równowagi, tworzenia, manifestacji i odnowy. Użyj go, gdy będziesz chciał osiągnąć nowe rezultaty w dowolnej dziedzinie. Bardzo dobrze sprawdzi się również podczas introspekcji, pomoże w poszukiwaniu wiedzy i mądrości oraz podniesieniu samooceny.

Rozmieszczenie kryształów na siatce

Na siatce wyróżnia się trzy najważniejsze pozycje kluczowych kryształów. Kryształy w tych pozycjach Kiera nazywa:

Kamieniem Koncentracji (K) – zazwyczaj układa się go pośrodku siatki. Zbiera i kanalizuje na niej kreatywną moc Wszechświata, a następnie wysyła ją energetyczną ścieżką do kamieni Drogi i Pragnienia. U mnie to kwarc dymny.

Kamieniem Drogi (D) – torują Twoją drogę do celu. Podczas wybierania Kamienia Drogi zapytaj siebie: Jak osiągnąć cel? Czy dzięki odwadze? Jasnej komunikacji? Miłości do siebie? Ja wybrałam 6 ametystów.

Kamieniem Pragnienia (P) – układa się je wokół zewnętrznych krawędzi siatki. Są najściślej związane z osiągnięciem celu. Podczas wyboru kamienia zapytaj siebie: Czego pragnę? Bogactwa materialnego? Pewności siebie? Romansu? Ja wybrałam 6 kryształów górskich. UWAGA! Jeśli twoje kryształy mają szpic, zwróć uwagę, w którą stronę go kierujesz – tam skierowana jest energia kryształu.

Kiera Fogg MOC KRYSZTAŁÓW Jak wykorzystać proste układy kryształów do uzdrawiania, ochrony i inspiracji – znajdziesz tu szablony siatek oraz 30 gotowych układów, którymi możesz się zainspirować.

Spersonalizuj siatkę oraz wybierz jej miejsce

Udekoruj swoją siatkę drobnymi rzeczami, które Cie inspirują. Mogą to być muszle, pióra, zdjęcia, biżuteria, kwiaty i liście. Nie jest to element niezbędny. Zastanów się też nad miejscem, w którym umieścisz siatkę np. siatka biznesu w biurze, a romansu w sypialni. WAŻNE! Siatka powinna leżeć nienaruszona przez co najmniej 40 dni.

Przygotuj kryształy i aktywuj siatkę

Jeśli tego wymagają kryształy – oczyść je i naładuj. Ja swoje wystawiłam na słoneczne ładowanie (ale uwaga, nie wszystkie kamienie lubią Słońce, ametysty blakną, dlatego ładuję je tylko dzień, zwykle trzymam kryształy w zacienionym miejscu). Siatka została aktywowana podczas dzisiejszej pełni, a gotowe dzieło możesz zobaczyć na zdjęciu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *